Fjøra avslutta med tre poeng mot Herd

Sesongen enda med nedrykk men Fjøra kan ta med seg ein god sesongavslutning inn mot 2018-sesongen

Foto: Stig Høynes, haugenfotball.no (arkiv)
Fjøra gjorde nok ein god heimekamp mot tredjeplasserte Herd og fekk revansje for det tunge 7-1 tapet i juli med 1-0 seier i dagens kamp. Kampen var relativt jamn og bar i periodar litt preg av at ingen av laga hadde anna enn æra og spele for. Avgjersla kom etter 79 minutt og var av det flotte slaget. Karsten Bjelde kom på eit djupt løp frå sin midtbaneposisjon og fekk ein krempasning i bakrom. Akkurat idet det ser ut som keeper skal rekka ballen først vippar Bjelde ballen elegant over Herd sin utrusande sisteskanse før han headar ballen i tomt mål. Fjøra heldt greit unna på slutten og tok med det sin sjuande seier for sesongen.

Alt i alt ein godkjendt sesong av Fjøra sitt mannskap og etter litt tilvenningsproblem i starten av sesongen har spelarane vokse med oppgåva og plukka jamnt med poeng. Fjøra sin skjebne var som nemnt avgjort 2-3 rundar før slutt og derfor ekstra kjekt med smoltring og tre poeng i siste kamp. Nokre stygge tap har det vorte men at me har teke tre poeng mot fire av topp seks laga viser at det bur mykje i det unge Fjøralaget. Me har også komme oss gjennom til første runde i cupen for første gang på fleire år, sjølv om me denne gang var sjanselause når Sogndal stod på motsatt banehalvdel.

Ellers i divisjonen var det dramatikk i både topp og bunn. I toppen sleit Brattvåg lenge mot Os, noko som også gjorde til at Os ville beholda plassen. I det 81.minutt scora Brattvåg og rykka dermed opp på bedre målskilnad enn Lysekloster. Men dramatikken var ikkje over der for Os hadde framleis ein fot i divisjonen med to mål bedre målskilnad enn Stord. To seine mål av Stord mot Haugesund 2 (i det 88. og 90. minutt) gjorde at Stord havna på likt poeng og lik målforskjell med Os, men Stord beheldt plassen på meir scora mål enn Os.

Då er det berre og takka for i år, takk til alle sponsorar og støttespelarar, støtteapparat, kioskdamer, billettselgjarar, publikum, motstandarar, dommarar og ikkje minst Sogndal Fotball for bruk av ein flott kamparena med garderobar og møteplass. Liten pust i bakken for Fjøra no før det brakar laust med Kjempenes Liga 10.november. Hugs påmeldingsfristen 31.oktober, ca 20 lag påmeldt hittil men god plass til fleire!

Litt statistikksnacks frå årets sesong under mens adelskalendaren vert oppdatert først i morgon. Heile 36 spelarar har vore på bana for Fjøra i årets sesong, Kenneth Skjerven har spelt mest med 2220 minutt. Han er også den med flest kampar (27) men det er Henrik Navarsete som har flest 90-minuttarar med sine 18, tett fulgt av Skjerven, Mjelleli og Kristoffersen med 17. Mathias Flo har scora flest mål (10 mål, herav 5 i cupen) med Malvin Gjerde hakk i hjel med 9 seriemål. Når det gjeld kortstatistikken var det ingen tvil, 8 gule og eitt raudt til Joar Hoberg fortjenar kanskje litt ekstra cash i botkassen :)

MÅLKONGEN  RÅTASSENGULTRØDT
Mathias Flo10 Joar Hoberg81
Malvin Gjerde9 Stian Njøs31
Kenneth Skjerven6 Per Eirik Lunde11
Ørjan Sørflaten5 Eirik Stedje01
Bakary Traore4 Steffen Olsen6 
Sixten Jensen4 Mathias Flo3 
Karsten Bjelde2 Henrik Navarsete3 
Torbjørn Oddenes2 Gøran Wigum3 
Eirik Stedje2 Joar Tryti3 
Henrik Navarsete1 Mathias Løken3 
Joar Hoberg1 Ørjan Sørflaten2 
Per Eirik Lunde1 Eirik Kristoffersen2 
Arild Underdal1 Bendik Harberg2 
Steffen Olsen1 Svenn Ove Gjøringbø2 
Gøran Wigum1 Bakary Traore1 
   Karsten Bjelde1 
   Torbjørn Oddenes1 
   Håvard Stedje1 
   Emil Harloff1 
   Eirik Husabø1 
   Ruben Bøtun1 

 

SPELT MESTMINUTTKAMPAR90MIN
Kenneth Skjerven22202917
Eirik Kristoffersen20602717
Henrik Navarsete16821918
Håvar Mjelleli16051817
Joar Hoberg15962015
Mathias Flo13931614
Ørjan Sørflaten13501515
Steffen Olsen1299203
Per Eirik Lunde1275177
Håvard Stedje12592010
Karsten Bjelde1255225
Emil Harloff10161311
Malvin Gjerde988127
Joar Tryti9811110
Eirik Husabø9131110
Bakary Traore887108
Sixten Jensen875107
Torbjørn Oddenes866149
Stian Njøs771192
Gøran Wigum68496
Erlend Grov54585
Eirik Stedje52273
Bendik Harberg50974
Svenn Ove Gjøringbø45082
Mathias Løken38771
Nicklas Sjølie36044
Espen Outzen21091
Sindre Rydvang19151
Arild Underdal16950
Sindre Thue9650
Morten Knutsen9020
Elias Saltnes6020
Adrian Gjermundstad2320
Anders Lereng2310
Ruben Bøtun1430
Erik Loftesnes1010

 

 

 Hovudsponsorar:

    

     

  Sponsorar:                        

    

           

           

     

   

    

          

 

Støttespelarar/minisponsorar:

                    

             

               

      Solberg Social Media AS

©2018 Spoortz AS (tidligere 123klubb) leverer totalverktøy for effektiv klubbdrift